Co vzít sebou?

 

Pro všechny obecně : vezměte co máte rádi za oblečení, pro děti včetně oblíbených hraček, plyšových mazlíčku, aut a dalších "nezbytností", které dítko vyžaduje mít u sebe a je pak ihned spokojenější, když oblíbený "Míšánek" je u něj. Z oblečení pak zejména šatičky, tutu sukýnky, kalhotky "honzíky", džíny, košile, pěkná trička, háčkované věci, čapky, klouboučuky, čepičky... (mnoho oblečků, zejména tedy pro holčičky, mám k dispoziciod malinkých do cca. 6 let) .

Pro rodiče vypadají krásně elegantní šaty a kalhoty / košile či sako (spíše sportovní stiřhy) a naopak úplně nej jsou pro mě klasické džíny s nahým mužským hrudníkem a malým miminkem na jeho těle a maminka klidně v krásných šatičkách či také v džínách s trikem.

Některé děti se nechají v pohodě několikrát převléknout, některé už po jednom převlékání stávkují, takže je nutno počítat,
že ne vždy budeme mít více druhů oblečení, ale využijeme pak třeba jiné dekorace a jiná pozadí, dítko zabavíme a poté opět zkusíme převléknutí. Bohužel ne vždy jsou děti ochotné se fotit, proto je dobré pro foto malých dětí cca. od ¾ roku výše zvolit nejméně 1 ½ hodiny či více. Dětičky potřebují vždy chvilku času na rozkoukání a většinou se začnou focením bavit a pózovat těsně před koncem hodiny. U malinkých miminek je zas třeba počítat s tím, že miminko dostane hlad a je třeba jej tedy nečekaně nakrmit a proto opět je vhodné počítat s 1 ½ hodinou. Ale toto je jen doporučení, délka fotografování je jen na Vás.

Nezapomeňte, že vyspalé a napapané miminko bude s námi lépe komunikovat, proto vezměte s sebou pití i jídlo, plenky na přebalení a další nezbytnosti k jeho pohodě včetně plyšáků a oblíbených hraček u větších dětí.