Dětičky malé i větší

 

Děti do půl roku roku :

mnohdy zde stačí jen některý z vrapů či šátků do kterých miminka zabalíme, ale využijeme určitě různé sukýnky, overálky, trička či bodýčka  ...

Děti již sedící :

dle mého jsou top na focení, lehce se rozesmějí a nikam nám ještě neutíkají, takže většinou kam je posadíme, tam krásně zůstanou sedět, jen ty ručky z pusinky občas musíme vyndavat. Dětičky vypadají skvěle v různých košících, krabicích, kde krásně sedí a ty lezoucí nám z nich jen tak neuniknou a lehce je můžeme rozesmát. Tyto rekvizity mám samozřejmě k dispozici a před focením si vybereme, které se Vám líbí a ty postoupně využijeme včetně mnoha druhů oblečků (obecně je toho více pro holčičky, pro kluky se hodí většinou vlastní oblečení)

Dětičky lezoucí a již chodící :

trochu složitější je udržet na místě, ale od toho máme k dispozici houpadla, odrážedla, vozíčky... kterými je určitě nadchneme a vydrží nám chvilku na místě.

Děti od 3 let :

většinou je s nimi již dobrá spolupráce a focení je baví a to včetně převlékání a změn dekorací a pozadí, samy dokáží mnohdy pózovat a když se po chvilce uvolní, tak fotky rozzáří radostnými úsměvy.


Pro všechny obecně : vezměte co máte rádi za oblečení, pro děti včetně oblíbených hraček, plyšových mazlíčku, aut a dalších "nezbytností", které dítko vyžaduje mít u sebe a je pak ihned spokojenější, když oblíbený "Míšánek" je u něj. Z oblečení pak zejména šatičky, tutu sukýnky, kalhotky "honzíky", džíny, košile, pěkná trička, háčkované věci, čapky, klouboučuky, čepičky... (mnoho oblečků, zejména tedy pro holčičky, mám k dispoziciod malinkých do cca. 6 let) .

 

 

Pro rodiče vypadají krásně elegantní šaty a kalhoty / košile či sako (spíše sportovní stiřhy) a naopak úplně nej jsou pro mě klasické džíny s nahým mužským hrudníkem a malým miminkem na jeho těle a maminka klidně v krásných šatičkách či také v džínách s trikem.

 

Některé děti se nechají v pohodě několikrát převléknout, některé už po jednom převlékání stávkují, takže je nutno počítat,
že ne vždy budeme mít více druhů oblečení, ale využijeme pak třeba jiné dekorace a jiná pozadí, dítko zabavíme a poté opět zkusíme převléknutí. Bohužel ne vždy jsou děti ochotné se fotit, proto je dobré pro foto malých dětí cca. od ¾ roku výše zvolit nejméně 1 ½ hodiny či více. Dětičky potřebují vždy chvilku času na rozkoukání a většinou se začnou focením bavit a pózovat těsně před koncem hodiny. U malinkých miminek je zas třeba počítat s tím, že miminko dostane hlad a je třeba jej tedy nečekaně nakrmit a proto opět je vhodné počítat s 1 ½ hodinou. Ale toto je jen doporučení, délka fotografování je jen na Vás.